Mustvalge katusekorter Madridis

Kirjutas: Reet Helisabeth, January 20, 2011   1 kommentaar

Selle mustvalge sisekujunduse autor on Hispaania arhitekt Héctor Ruiz-Velázquez. Kuna elamisruumi suurlinnades üle maailma jääb üha vähemaks, on sisekujundajad ja arhitektid sunnitud looma interjööre, mis mahutaksid minimaalsele pinnale maksimaalselt. Nii ka käesoleva projekti puhul.

Madridi kesklinnas asuva pööningukorteri 60 m² iga sentimeeter on hoolikalt läbi mõeldud lähtudes esteetikast ja funktsioonist.  Interjööris on peidetud kõik mittevajalik, mis riivab silma ja lõhub ühtlaseid vorme ja pindu. Nii moodustub väikeses ruumis klaar perspektiivi efekt, mis muudab elamise visuaalselt suuremaks.

NIPP: Kui Teil on väike elamine ning tundub, et ruumi jääb järjest vähemaks, peitke ära kõik mittevajalikud esemed ja kohe näete, kuidas puhtad pinnad loovad õhku juurde!

Väikeses ruumis on ka hästi oluline valgus ja värv. Madridi korteris on salasõnaks valge – valge ja selle erinevad valgusest tingitud varjundid lisavad ruumile sügavust ning laiust. Kontrastiks aga näpuotsaga musta, mis loob interjöörist terviku.

NIPP: Ärge kartke valget. Valige üks kontrastvärv. Mängige valgusega! Tihti ei piisa vaid ühest laevalgustist keset tuba – lisage sisekujundusse lisavalgust väiksemate ja eritasandiliste valgustite näol, et ka ruumi varjatumad osad saaks valgustatuks ja hubaseks.

Mustvalge sisekujundus on klassika!

Lihtne, puhas ja meloodiline – kas pole?

Fotod: Pedro Martinez

Allikas: http://coolboom.net

1 kommentaar

Mulle meeldib mustvalge! Aga ütlen ausalt, minu jaoks jääb veidi liiga steriilseks – ma lisaks mingi värvi veel juurde:p

by Helsu on 20 January, 2011 at 12:31. #

Lisa oma kommentaar

Valik

Valikpeternak hebat