Kuidas lisada ruumile mehelikkust?

Kirjutas: Reet Helisabeth, November 13, 2010   Lisa oma kommentaar

Oma kodu sisustamine võib olla üks paras ettevõtmine. Eriti juhul, kui oled näiteks vahva poissmees, kellele sissesadanud ootamatud külalised lillebukettidele viidates küsivad, kus siis pruut on…

Järgnevalt toomegi Teieni mõned lihtsad nipid, mis eelmainitud olukorda vältida aitavad. Muide, mehelikke jooni võib lisada mitte ainult poissmehe korterile, vaid ka teistele elamistele, kes nipsasjadest ja ninnunännust väga ei hooli.

1. Sügavad värvid

Tugev värvigamma nagu näiteks must, pruun, sügav sinine ja tumelilla on väga maskulliinsed ning mõjuvad ruumis hästi. Kui valida nendest näiteks 2, siis võib julgelt lisada gammasse ka neutraalseid toone seinal või põrandatel, et tasakaalustada üldist ilmet.

2. Naturaalsed materjalid

Puidu, tellise, naha ja muude orgaaniliste materjalide kasutus rõhutavad ürgsust ja mehelikkust. Neid materjale võiks kasutada näiteks põrandatel, disainseinadel või mööblivalikus. Hästi mõjub puhtajooneline naturaalmaterjalist mööbel. Mida lihtsam, seda parem. Kui ruumis on näiteks erinäolised või ajaloolised laed, siis võib neid rõhutada eriliselt esile tuues.

3. Tugev geomeetria

Vertikaalsete ja horisontaalsete joonte kasutamine ruumis rõhutab mehelikkust oluliselt. Modernne minimalistlik stiil on igati maskulliinne ning toimib hästi kodudes, kus on avatud planeering ja palju õhuruumi.

4. Valgus

Maskulliinsed detailid, näiteks mööbel, kipuvad olema tumedat tooni, mistõttu on äärmiselt oluline suunata ruumi välisvalgust nii palju kui võimalik. Õhtusel ajal aga tuleks kasutada valgustuslahendust, mis rõhutab õigeid detaile ja paneb toa mõnusalt hõõguma. Näiteks suunatud valgus telliskivi seinale või mõnele tugevale geomeetrilisele vormile. See aitab ära hoida nö koopa efekti.

5. Kord

Jah, mehelik interjöör vajab korda. Selle asemel, et visata padjad meeldivalt lohakalt diivanile, peaks paigutama need äärmise hoolega ja korrektselt. Samuti fotoraamid. Seinapiltide või muude sisustusdetailide paigutamisel võib lähtuda 3kaupa paigutamise põhimõttest ja geomeetria joonelisusest. 90kraadise täpsusega paigutatud esemed mõjuvad igati maskulliinselt ning loovad ruumis harmoonia.

Otseloomulikult on võimalik interjööri rikastada ka muude visuaalsete detailidega, mis viitavad otseselt mehelikkusele. Näiteks seinapilt poksikinnastest magamistoas või fotod viimaselt krossilkäigult elutoas. Peaasi, et see poleks roosakarva lillebukett..

Mida teeksid või oled juba teinud Sina, et kodu mehelik oleks?

Allikad: http://www.design-remont.infohttp://freshome.com

Lisa oma kommentaar

Valik

Valikpeternak hebat