Kuidas kaunistada kodu jõuludeks ilma punaseta?

Kirjutas: Reet Helisabeth, December 10, 2010   2 kommentaari

Kaunis jõuluaeg on taas käes ja samuti on käes aeg dekoreerida oma kodu vastavalt.

Tõepoolest, punane, eriti burgundia punane on jõuluhooajal kõige levinum värv. Seda nii interjööris kui ka igal pool mujal. Enamasti on laudlinad ja kuusemunad ikka punased ning kõik lapsed ju teavad ka, et jõuluvana ja päkapikud ei kanna muud värvi mantleid kui punaseid….

Miks aga mitte proovida sel aastal midagi uut?

Toomegi teieni mõned lihtsad näpunäited, kuidas seda teha.

NATURAALSED MATERJALID. Oksad, kõrred, käbid ja puit annavad interjöörile looduspuhta jõulutunde. Eriti hea vahva on oksad ja kõrred ise pargist või koduhoovist korjata ning kaunistused oma hoole ja armastusega valmis meisterdada.

TOO ROHELUS TUPPA. Kui juba parki lippasid, võta kindlasti kaasa ka kõik roheline! Igihaljad elupuu- või kuuseoksad toovad ruumi eriliselt sooja jõulutunde. Ja see lõhn…mm, imeline!

LÄHTU OLEMASOLEVAST. Kui nuputad, milline võiks siis olla see värv, mida punase asemel üldises värvigammas kasutada, ära otsi kaugelt – lase end inspireerida värvidel, mis on juba ruumis olemas, või neil, mida leidub ümbruskonnas. Kui Sinu kodu asub mere ääres, võib Sinu kodu jõuluvärv sel aastal olla näiteks meresinine.

PÕNEVAD SISUSTUSELEMENDID. Parim viis lisada ruumi jõuluaja sära ja sätendust, on kasutada metallikvärve. Lisa tubadesse vaase, taldrikuid, pildiraame, küünlajalgu ja muid nips-asjakesi ning valmistehtud pärjad ja kuuseehted kaunista näiteks hõbedase või kuldse spreivärviga.

LISA VALGUST. Ei ole paremat jõuluvalgust kui küünlasära! Lisa interjööri neid ohtralt ning ära unusta ka õueruumi, sest valgus, mis kumab akna taga, loob soojust ka ruumis sees. Tuleohutuse eesmärgil eriti hea kasutada elektriküünlad ja LED-valgusribasid. Valgus võiks ka lähtuda kogu kodu värvigammast, st kõigest muust kui punanest siis sel aastal:)

Vaata kindlasti ka allolevaid pilte kenadest mitte-punastest interjööridest ja kui oled julge ning muutuste lainel, lase meie nipid mõnuga käiku!

Milliseid värve oled Sina enne jõulu interjööris kasutanud?

Milliselt plaanid dekoreerida enda kodu sel aastal?

Kas julgeksid loobuda punasest?

Allikad: http://freshome.com,


2 kommentaari

Hello. fantastic job. I didn’t picture this. This can be a remarkable story. Thanks!

by Maryann Briggs on 18 February, 2011 at 06:14. #

After i open your Feed it provides me with a lot of garbled text, may be the issue on my end? Just thought I would comment and say cool theme, did you are making it yourself? Looks great!

by the transformation solution on 21 February, 2011 at 01:53. #

Lisa oma kommentaar

Valik

Valikpeternak hebat