10 nippi, kuidas peletada talvemasendus kevadise interjööriga

Kirjutas: Reet Helisabeth, March 15, 2011   Lisa oma kommentaar

Kui Sa endiselt piilud aknal ja ootad seda esimest kevadlillekest, mis kohe kuidagi ei taha lumehangest tärgata, siis ära muretse – küll see kevad peagi tuleb! Seniks aga jagame nippe, kuidas kevad juba enne selle tulekut kenasti tuppa tuua.

1. Rikasta seinu värviga – tõesti, kiireim ja odavaim värvi tuppa toomiseks ongi seina üle värvimine! Päikeselised kollased, murukarva rohelised ja soojad oranzid – need toonid toovad kevadetunde kindlasti koju. Kui ei ole tahtmist ja aega, et üle värvida kogu ruum, piisab ka ühe seina rõhutamisest.

2. Suvepildid raami – kas mäletad eelmise suvi parimaid hetki mägiratkal või rannas liivalosse ehitades? Otsi need vahvad pildid sahtlisügavustest üles, pane kenadesse raamidesse ja nähtavale kohale. Soojad mälestused loovad sooja kevadetunde.

3. Kevadised kunstiteosed – ilmselt oled kunstinäitust külastades avastanud, kuidas pildi pikem jälgimine viib Sind kui pildi sisse? Sama kehtib ka kunsti kohta, mis ripub Sinu kodu seintel. Riputa seinale kevadisi maale või muud kunsti ja tunned, kuidas sealne emotsioon ka Sinu südamesse hiilib.

4. Uus voodipesu – meeleolu, millega hommikul voodist ärkad ja sinna õhtul taaskord poed, saadab Sind terve päeva. Vaheta välja talvised tumedates toonides padjapüürid, tekikott ja lina ning asenda need kevadistega. Voodipesu rõõmsad värvid ja lillemustrid kajastuvad kogu sisekujunduses!

5. Uuenda vaateid – kui köögiaknast välja kiigates vaatab Sulle vastu mõni vana räämas puukuur, siis lammuta see või tee korda ja värvi lõbusalt kevadiseks. Seda muidugi juhul, kui see on on Sinu võimuses. Kõik, mis asub meie kodu ümbruses, avaldab mõju meie kodu sisemisele särale.

6. Looduse inspiratsioon – lauale paiguta näiteks kauss värskete õunte, sidrunite või laimidega. Kompositsiooni võid lisada ka suvel mere äärest korjatud rannakive.

7. Lõikelilled – mis võiks olla parim kevadekuulutaja kui kena kimp kevadlilli? Muretse kena kimbuke lillepoest või tee laupäeval väike jalutuskäik turule. Värsked lilled toovad tuppa asendamatu heaolu ja  soojustunde.

8. Kevad ka vannituppa – too esimesed valguskiired ka vannituppa. Selleks kasuta värvilisi tualett-tarbeid, vannisoolasid, käterätikuid ja vaibakesi. Oled ilmselt ise ka üllatunud, kui hästi mõjuvad need väikesed asjad vannitoas ning soovid uuele päevale vastu astuda üha reipamalt!

9. Seinad elama! – kas oled kunagi mõelnud, et haaraks pintsli ja joonistaks midagi näiteks lastetoa seinale? Teegi seda! Lisa särtsu seintele nii lastetoas kui ka miks mitte kleebiste näol elutoas, esikus või köögis. Võimalusi on lõputult.

10. Loomulik valgus – viimane ja kõige olulisem nipp. Päevavalgus! Eemalda talvised paksud aknakatted ning tõmba eest rulood, las kevadine õuevalgus tantsib Sinu kodus nii palju kui võimalik.

Edu nippide kasutamisel ja mõnusat kevadeootust!

Kuidas oled Sina seni kevade tuppa toonud?

Allikas: http://freshome.com

Lisa oma kommentaar

Valik

Valikpeternak hebat